UWAŻNOŚĆ

uwazne_1

Uważność jest cudem, dzięki któremu poznajemy siebie samych. Potrzebujemy spokoju serca, umysłu, samokontroli - jeśli chcemy, aby nasze wysiłki przynosiły dobre rezultaty. Gdy tracimy samokontrolę, pozwalamy niecierpliwości i złości zakłócić naszą pracę, odbieramy jej tym samym jakąkolwiek wartość. Każdą czynność warto wykonywać uważnie. Aby zapanować nad własnym umysłem i uspokoić myśli, dobrze uważnie przyglądać się naszym uczuciom i wrażeniom zmysłowym. Taka uważność, pełna współodczuwania, przekłada się na naszą postawę wobec innych ludzi, a zwłaszcza najbliższe otoczenie. Uważność ma wpływ na jakość naszego życia, naszych relacji, naszej pracy. Daje możliwość cieszenia się z prostych rzeczy w życiu.

"Uczyć się uwagi tak naprawdę oznacza uczyć się być w pełni człowiekiem. Uwaga jest esencją, istotą każdej dobrej pracy, bez względu na to czy jest to praca zawodowa, praca w domu, czy jakiekolwiek inne zajęcie. Jakość Twojej pracy zależy od jakości/rodzaju uwagi jaką poświęcasz temu zajęciu. Uwaga oznacza skupienie, oznacza prostotę, koncentrację na jednej rzeczy, jednej osobie w danym momencie".

Laurence Freeman

"Jest tylko jeden najważniejszy czas, a ten czas - to teraz. Chwila teraźniejsza jest jedynym czasem, jaki mamy. Najważniejszą osobą jest zawsze ta, z którą właśnie przebywamy, która stoi przed nami, bo kto wie, czy jeszcze z kimkolwiek będziemy mogli się spotkać. Najważniejszym zajęciem jest czynienie szczęśliwym tego, kto znajduje się obok nas, albowiem samo to stanowi cel życia".

     Thich Nhat Hanh

Uważność na otoczenie - skupienie na "teraz" - ważne w życiu, w mojej pracy.

U-WAŻNE

Uważność można wyćwiczyć, choć wymaga to czasu. Za to jej zdobycie poprawia jakość naszego życia, wpływając zarówno na umysł i ciało. 

"Praktykowanie uważności prowadzi do przemiany. Jeśli praktyka jest systematyczna, wzorce i przyzwyczajenia, które tak często nas kaleczą, zostają stopniowo przełamane. W miarę wzrastania zdolności do uważnego życia pozbywamy się automatyzmów, które kierowały nami przez długi czas".

     Rezvan Ameli 


 

.:Szybki kontakt:.

UWAŻNE. Doradztwo Personalne, tel. 697 700 603, e-mail: doradztwo@uwazne.pl

wykonanie: PRODO tworzenie stron