uważne coaching, certyfikowany coach, doradztwo, szkolenia, rozwój

DORADZTWO

zdj__cie_6

W ramach oferty doradztwa personalnego, bazującego na moim niemal dwudziestoletnim doświadczeniu w pracy w biznesie pomagam tworzyć jak najlepsze zespoły i jak najlepsze procedury, stosując sprawdzone narzędzia, dostosowując je za każdym razem do Państwa potrzeb i wymagań. Pomagam poprawiać jakość zarządzania pracownikami, dając zarówno im, jak i pracodawcy większą satysfakcję z pracy. Uważnie przyglądam się Państwa potrzebom, by wspólnie je potem skonsultować.

Współpracuję na zasadzie stałej obsługi lub przyjmując jednorazowe zlecenia wymagające specjalistycznej wiedzy z dziedziny HR, dotyczącej np:

  • coaching, także coaching kryzysowy,
  • rekrutacji pracowników,
  • badania opinii pracowników,
  • kursy przygotowujące pracowników do przejścia na emeryturę,*
  • badania potrzeb szkoleniowych,
  • przeprowadzenia szkoleń (np. z komunikacji pomagającej budować efektywny zespół) - więcej w zakładce Szkolenia
  • tworzenia i konsultowania opisów stanowisk pracy,
  • innych konsultacji indywidualnych dotyczących spraw personalnych.

* Przejście w stan spoczynku jest ingerencją, która wzmaga proces starzenia się i skraca długość życia poniżej oczekiwanego horyzontu. Ciągle i wciąż daje się zaobserwować sytuacja, że brak zawodowej aktywności wzmaga niedomogi starości. Starsi ludzie pytani, czy żywią jakieś życiowe plany na okres emerytury, do którego się zbliżają, odpowiadają najczęściej negatywnie. Większość odpowiedzi brzmi: „Znajdę jakieś zajęcie” lub padają odpowiedzi wymijające.

Przedsiębiorstwo budujące swój wizerunek firmy dbającej o własnych pracowników, także tych, odchodzących z pracy na emeryturę, nie powinno ograniczyć się do wypłaty odprawy emerytalnej, czy też dodatkowych gratyfikacji. Najcenniejszym kapitałem, w jaki firma może wyposażyć zaczynających nowy etap życia pracowników, są kompetencje, które umożliwią im zaplanowanie zbliżającego się czasu, uwolnienie się od mylnych wyobrażeń, że nicnierobienie będzie im sprawiać wieczną satysfakcję. Nowi emeryci powinni potrafić sobie wyobrazić, co zamierzają począć z wielością uwolnionego czasu, jak zagospodarować tę nagłą pustkę, by nie wpaść w pułapkę apatii, znaleźć nowe zainteresowania, bądź pielęgnować dotychczasowe, czasami zaniedbane z braku na nie czasu. Aktywność, ciekawość życia, wiara w nowe dni to podstawowe czynniki pozwalające żyć na emeryturze w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej.

Odpowiedzialny pracodawca chce zadbać o odchodzących na emeryturę pracowników nie tylko w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu - pokazując, że nie jest mu obojętna kondycja starzejącego się społeczeństwa, ale także, że po prostu, w ten sposób pokazuje, iż ludzie naprawdę są u niego najcenniejszym kapitałem. 

.:Szybki kontakt:.

UWAŻNE. Doradztwo Personalne, tel. 697 700 603, e-mail: doradztwo@uwazne.pl

wykonanie: PRODO tworzenie stron