uważne coaching, certyfikowany coach, doradztwo, szkolenia, rozwój

zdjecie8

Najcięższa praca w życiu to praca nad samym sobą.
Z uważną pomocą może ona być również przyjemna.


COACHING

Po raz kolejny obiecujemy sobie, że zmienimy coś w swoim życiu i po raz kolejny łapiemy się na tym, że minęły kolejne dni, miesiące, a my dalej stoimy w tym samym miejscu. Tracimy zapał i wiarę w siebie. Wątpimy, że coś się może zmienić. Jednak może.

Każdy człowiek posiada potencjał, dzięki któremu może poprawiać jakość swojego życia. Wystarczy go w sobie obudzić, a potem umieć się nim świadomie posługiwać. Wierzę, że każdy może się zmienić. Nie każdy potrafi sam wykrzesać z siebie siłę do dokonania zmian, wyjść poza własną strefę komfortu (miejsce, w którym cały czas jest, choć niekoniecznie chce). Czasami wystarczy zewnętrzny impuls, wsparcie kogoś, kto uważnie słucha i towarzyszy w poszukiwaniu własnych rozwiązań, by zmiany nabrały tempa, by nabrać odwagi do zrobienia kroku w nieznane. Warto spróbować.

Coaching to kierowany indywidualnie program odnajdywania, poznawania i rozwijania potencjału człowieka. Jego głównym celem jest wzmocnienie klienta i pomoc w osiąganiu pożądanych efekty i celów w rozmaitych dziedzinach życia. Także w przekraczaniu osobistych barier i ograniczeń.

Stosowane w coachingu metody pracy pozwalają odkryć potencjał rozwojowy człowieka, zrozumieć jego indywidualność i określić istotne cechy osobowości, a następnie doprowadzić go do stanu, który pozwoli mu skutecznie uczyć się i zmieniać samego siebie, zgodnie z określonym celem, którym może być rozwiązanie problemów w życiu osobistym lub kształtowanie drogi zawodowej, rozwijanie własnego biznesu, podejmowanie innych zawodowych wyzwań. Dzięki temu sama praca nad osiągnięciem celu jest możliwie najkrótsza i najłatwiejsza.

Osoba, z którą pracuje coach jest odpowiedzialna za wynik, sama podejmuje decyzje. Sama kojarzy fakty, znajduje pomysły, zasoby, rozwiązania. Jeśli podejmuje działania lub powstrzymuje się od nich, za każdym razem jest to jej autonomiczna decyzja. Zadaniem coacha jest dyskretne towarzyszenie i delikatne stymulowanie procesów osoby, z którą pracuje, a przez to uświadomienie mu okoliczności, nawyków, realiów.

„Coach jest kimś, kto mówi Ci, czego nie chcesz słyszeć, który widzi to, czego nie chcesz widzieć – po to, żebyś był kimś, kim zawsze chciałeś być”. – jedna z definicji w literaturze

„Coaching to rozmowa, która ma zaskakujący przebieg i prowadzi do rozwiązań, które wydawały się bardzo daleko, a okazały się być bardzo blisko”. definicja klientki

„Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację”. – Henry Ford


Dla kogo jest coaching?

- Dla osób szukających nowych rozwiązań, nowej, lepszej jakości w pracy, w życiu, w relacjach.

- Dla osób pracujących z innymi ludźmi, odpowiadającymi za ich wyniki, pracę, motywację: dla nauczycieli, kadry kierowniczej.

- Dla wszystkich, którym zależy na dobrych relacjach w życiu prywatnym, w pracy, w ogóle.

Jeśli któreś z poniższych twierdzeń dotyczy Ciebie, jesteś we właściwym miejscu:

  • Chcesz rozwinąć swoje umiejętności
  • Chcesz zrealizować coś, o czym od dawna myślisz i nie wiesz jak to zrobić
  • Chcesz odnaleźć sens w tym, co robisz
  • Chcesz zyskać poczucie osobistego wkładu i kontroli na własnym życiem
  • Chcesz mieć dobre relacje ze współpracownikami lub podwładnymi
  • Chcesz sobie lepiej radzić w trudnych i konfliktowych sytuacjach zawodowych czy prywatnych
  • Chcesz naprawić swoje relacje z bliską osobą
  • Chcesz zbudować swój autorytet w nowej sytuacji życiowej czy zawodowej
  • Chcesz rozwinąć swoje umiejętności przywódcze
  • Chcesz lepiej sobie radzić z zadaniami zawodowymi i życiem prywatnym.

Zapraszam do kontaktu. Oferuję szkolenia z metod coachingowych do zastosowania w edukacji, w biznesie, w samorządach i innych jednostkach, gdzie ważne jest budowanie dobrych, motywujących relacji.

zdjecie9

 

.:Szybki kontakt:.

UWAŻNE. Doradztwo Personalne, tel. 697 700 603, e-mail: doradztwo@uwazne.pl

wykonanie: PRODO tworzenie stron